Kategorie II
CertifikaceSeznam certifikovaných osobTechnik diagnostik - vibroKategorie II

CERTIFIKAČNÍ MÍSTO ATD ČR, z.s.

Specialista vibrační diagnostiky - Kategorie II

Osoby, které jsou certifikované pro Kategorii II, jsou považované za kvalifikovaný personál, který je certifikován pro provádění měření vibrací průmyslových strojů a pro základní analýzu vibrací s použitím jednokanálových měření, s nebo bez fázových spouštěcích signálů, v souladu se zavedenými a potvrzenými postupy. Personál, který je certifikován pro Kategorii II, musí mít všechny znalosti a zručnosti, které se očekávají od kategorie I.

Osoba certifikovaná v Kategorii II musí být kvalifikovaná také pro tyto činnosti:
  • výběr odpovídající metody měření vibrací strojů,
  • nastavení přístrojů na základní rozlišení amplitudy, frekvence a času,
  • provádění základní analýzy vibrací strojů a komponent, jako jsou hřídele, ložiska, převody, ventilátory, čerpadla a motory s použitím spektrální analýzy,
  • udržování databáze výsledků a trendů,
  • provádění základní (jednokanálové) zkoušky nárazem k určení vlastních frekvencí,
  • klasifikování, interpretaci a hodnocení výsledků zkoušek (včetně přejímacích zkoušek) v souladu s aplikovatelnými specifikacemi a normami,
  • doporučování malých nápravných zásahů,
  • pochopení základních konceptů provozního vyvažování v jedné rovině,
  • chápání některých příčin a důsledků špatných naměřených dat.

Seznam osob certifikovaných pro Kategorii II

Alekna Julius, AB GRIGEO, Vilnius, Litvaplatnost od : 19.10.2017
platnost do : 19.10.2022
Angielczyk Sebastian, Mondi Group, Polskoplatnost od : 25.10.2019
platnost do : 25.10.2024
Aygül Mehmet Emir, SKF Türk Ltd., Tureckoplatnost od : 17.05.2019
platnost do : 17.05.2024
Banot Krzysztof, Tychy, Polskoplatnost od : 02.03.2018
platnost do : 02.03.2023
Bilde Donats, AS “Latvijas Finieris”, Lotyšskoplatnost od : 25.11.2019
platnost do : 25.11.2024
Ing. Bílý Michal, ČEZ, a.s., JE Dukovanyplatnost od : 29.01.2020
platnost do : 29.01.2025
Borowy Mikołaj, ROCKWOOL Polska Sp. z o.o., Cigacice, Polandplatnost od : 08.10.2021
platnost do : 08.10.2026
Borys Dariusz, Tychy, Polandplatnost od : 02.03.2018
platnost do : 02.03.2023
Brauer Janusz, SKF Polska, s.a., Polskoplatnost od : 25.10.2019
platnost do : 25.10.2024
Burdajewicz Jakub, Albeco sp. z o.o., Polskoplatnost od : 02.03.2020
platnost do : 02.03.2025
Ing. Buxár Tomáš, SKF Slovensko, s.r.o., Bratislava, Slovenskoplatnost od : 15.12.2015
platnost do : 15.12.2025
Citrák Vladimír, Krušnohorské strojírny Komořany, a.s., Mostplatnost od : 27.03.2012
platnost do : 27.03.2023
Cohen Ben, HADERA PAPER Ltd., Izraelplatnost od : 17.05.2019
platnost do : 17.05.2024
Czuba Jacek, SKF Polska, s.a., Polskoplatnost od : 02.03.2020
platnost do : 02.03.2025
Dr. Sc. Ing. Čerpinska Marina, Augstsprieguma Tīkls AS, Riga, Lotyšskoplatnost od : 19.05.2016
platnost do : 19.05.2026
Domagala Tomasz, LafargeHolcim, Kielce, Polsko platnost od : 20.07.2021
platnost do : 20.07.2026
Dragnev Dragomir, "INTRACOM Trade" Ltd., Bulharskoplatnost od : 17.05.2019
platnost do : 17.05.2024
Dudek Tomasz, LafargeHolcim, Malogoszcz, Polsko platnost od : 20.07.2021
platnost do : 20.07.2026
Figurski Henryk, Mondi Group, Polskoplatnost od : 25.10.2019
platnost do : 25.10.2024
Filippou Konstantinos, SKF Hellas S.A., Řeckoplatnost od : 17.05.2019
platnost do : 17.05.2024
Folta Miroslav, DEZA, a.s., Valašské Meziříčíplatnost od : 01.12.2017
platnost do : 01.12.2022
mgr inž. Grelewicz Marcin, Mondi Group, Polskoplatnost od : 25.10.2019
platnost do : 25.10.2024
Gwizdz Jacek, SKF Polska, s.a., Polskoplatnost od : 02.03.2020
platnost do : 02.03.2025
Ing. Halamíček Zdeněk, Siemens, s.r.o., Frenštát pod Radhoštěmplatnost od : 23.11.2015
platnost do : 23.11.2025
doc. Ing. Hammer Miloš, CSc., Vysoké učení technické v Brně, FSIplatnost od : 29.01.2020
platnost do : 29.01.2025
Ing. Hasníková Martina, ČEZ a.s., JE Dukovanyplatnost od : 28.01.2018
platnost do : 28.01.2024
Ing. Heisig Lukáš, Ph.D., Ing. Lukáš Heisig, Ph.D. - HEISTECH, Krnovplatnost od : 21.10.2016
platnost do : 21.10.2026
Ing. Hrbáček Jakub, ČEZ a.s., JE Dukovanyplatnost od : 03.11.2021
platnost do : 03.11.2026
Ing. Chalánek Ladislav, SKF CZ, a.s., Praha, pracoviště Ostravaplatnost od : 27.06.2022
platnost do : 27.06.2027
Chlebopaševas Gediminas, Roquette Amilina, AB, Litvaplatnost od : 25.11.2019
platnost do : 25.11.2024
Chmelík Jakub, WIKOV MGI a.s., Hronovplatnost od : 28.03.2018
platnost do : 28.03.2023
Irbe Armands, Latvenergo AS, Lotyšskoplatnost od : 25.11.2019
platnost do : 25.11.2024
Januškevičius Artúras, UAB Fortum Klaipeda, Litvaplatnost od : 29.05.2014
platnost do : 29.05.2022
Jasiński Mateusz, LafargeHolcim, Malogoszcz, Polsko platnost od : 20.07.2021
platnost do : 20.07.2026
Jochacz Mariusz, KHK, s.a., Kraków, Polsko platnost od : 08.10.2021
platnost do : 08.10.2026
Jonski Michal, Torun, Polskoplatnost od : 12.10.2018
platnost do : 12.10.2023
Ing. Juránek Pavel, DEZA a.s., Valašské Meziříčíplatnost od : 01.12.2021
platnost do : 01.12.2026
Ing. Kačírek David, ČEZ a.s., JE Dukovany platnost od : 29.01.2018
platnost do : 29.01.2023
Kapinš Armands, AS PATA Saldus, Lotyšskoplatnost od : 25.11.2019
platnost do : 25.11.2024
Ing. Kolčaba Josef, ČEZ a.s., JE Temelín platnost od : 01.12.2017
platnost do : 01.12.2022
Ing. Konvička Tomáš, ČEZ a.s., JE Temelín platnost od : 25.09.2018
platnost do : 25.09.2023
Ing. Kostrůnek Tomáš, Fosfa a.s., Poštorná, Břeclavplatnost od : 30.01.2017
platnost do : 30.01.2022
Kozoris Georgios, SKF Hellas S.A., Řeckoplatnost od : 17.05.2019
platnost do : 17.05.2024
Kriaučiúnas Linas, Roquette Amilina, AB, Litvaplatnost od : 25.11.2019
platnost do : 25.11.2024
Ing. Krovak Michal, Česká rafinérská a.s., Litvínovplatnost od : 26.10.2016
platnost do : 26.10.2026
Ing. Kubernát Viktor, SEW-EURODRIVE CZ s.r.o., Prahaplatnost od : 15.12.2020
platnost do : 15.12.2025
Kurdusiewicz Pawel, SKF Polska, s.a., Polskoplatnost od : 02.03.2020
platnost do : 02.03.2025
Kuusik Martin, ARC SMR OÜ, Estonskoplatnost od : 17.05.2019
platnost do : 17.05.2024
Kwasniewski Krzysztof, Katowice, Polskoplatnost od : 02.03.2018
platnost do : 02.03.2023
Łabich Grzegorz, Torun, Polskoplatnost od : 12.10.2018
platnost do : 12.10.2023
Laskowski Jaroslaw, PREMA, s.a., Polskoplatnost od : 02.03.2020
platnost do : 02.03.2025
Majewski Tomasz, Lodž, Polskoplatnost od : 02.03.2018
platnost do : 02.03.2023
Markowski Marcin, PGNiG s.a., Zielona Góra, Polskoplatnost od : 08.10.2021
platnost do : 08.10.2026
Medjed Darko, SKF Croatia, Chorvatskoplatnost od : 15.12.2015
platnost do : 15.12.2025
Mitkus Evaldas, PC ORLEN Lietuva, Mažeikiai, Litvaplatnost od : 19.10.2017
platnost do : 19.10.2022
Návrat Martin, Ložiska VILIM spol. s r.o., Olomoucplatnost od : 08.02.2022
platnost do : 08.02.2027
Niedzialek Adam, PREMA, s.a., Polskoplatnost od : 02.03.2020
platnost do : 02.03.2025
Nowakowski Maciej, SKF Polska s.a., Polskoplatnost od : 25.10.2019
platnost do : 25.10.2024
Ociepczyk Jerzy, Katowice, Polskoplatnost od : 02.03.2018
platnost do : 02.03.2023
Ing. Olszar Kamil, ČEZ a.s., JE Temelínplatnost od : 25.09.2018
platnost do : 25.09.2023
Ing. Osmančík Dalibor, Ložiska VILIM spol. s r.o., Olomoucplatnost od : 29.01.2018
platnost do : 29.01.2023
Pap Ivan, SKF CROATIA d.o.o., Chorvatskoplatnost od : 17.05.2019
platnost do : 17.05.2024
Paradnikas Gintaras, ORLEN Lietuva, Lithuaniaplatnost od : 31.10.2012
platnost do : 31.10.2025
Parczewski Dariusz, Mondi Group, Polskoplatnost od : 25.10.2019
platnost do : 25.10.2024
Ing. Pašek Roman, Výzkumný a zkušební ústav Plzeň s.r.o., Plzeňplatnost od : 01.12.2021
platnost do : 01.12.2026
Ing. Pavelek Jakub, SKF CZ, a.s., Praha, pracoviště Ostravaplatnost od : 27.06.2022
platnost do : 27.06.2027
Ing. Pelikán Tomáš, ČEZ, a.s., JE Dukovanyplatnost od : 29.01.2020
platnost do : 29.01.2025
Ing. Petržela Tomáš, Siemens Electric Machines Drásov s.r.o., Drásovplatnost od : 23.04.2019
platnost do : 23.04.2024
Mgr. Inž. Pienczewski Maciej, Rzeszów, Polskoplatnost od : 12.10.2018
platnost do : 12.10.2023
Ing. Pilát Vít, dif spol. s r.o., Bohumínplatnost od : 15.12.2020
platnost do : 15.12.2025
Pióro Marcin, SKF Polska, s.a., Polskoplatnost od : 02.03.2020
platnost do : 02.03.2025
Ing. Plonka Daniel, Ing. Daniel Plonka - DamiTech, Ostravaplatnost od : 17.12.2010
platnost do : 17.12.2026
Bc. Podhorský Zdeněk, Mondi Štětí a.s., Štětíplatnost od : 26.10.2016
platnost do : 26.10.2026
Rodopoulos Konstantinos, SKF Hellas S.A., Řeckoplatnost od : 25.11.2019
platnost do : 25.11.2024
Inž. Rogala Mateusz, Elblag, Polskoplatnost od : 02.03.2018
platnost do : 02.03.2023
Rojek Dariusz, Warszawa, Polskoplatnost od : 12.10.2018
platnost do : 12.10.2023
Mgr. Inž. Rupar Wiktor, Rzeszów, Polskoplatnost od : 12.10.2018
platnost do : 12.10.2023
Dipl. Ing. Ruppe Mladen, SKF Croatia, Chorvatskoplatnost od : 15.12.2015
platnost do : 15.12.2025
Sema Krzysztof, Tychy, Polskoplatnost od : 02.03.2018
platnost do : 02.03.2023
Skrobot Łukasz, LafargeHolcim, Malogoszcz, Polsko platnost od : 20.07.2021
platnost do : 20.07.2026
Smętkowski Paweł, Arctic Paper s.a., Kostrzyn, Polskoplatnost od : 08.10.2021
platnost do : 08.10.2026
Ing. Smolík Luboš, Ph.D., Výzkumný a zkušební ústav Plzeň s.r.o., Plzeňplatnost od : 08.02.2022
platnost do : 08.02.2027
Sosna Artur, Tychy, Polskoplatnost od : 02.03.2018
platnost do : 02.03.2023
Sosna Slawomir, Tychy, Polskoplatnost od : 02.03.2018
platnost do : 02.03.2023
Sova Jiří, BRANO, a.s., Hradec nad Moravicíplatnost od : 10.11.2014
platnost do : 10.11.2022
Stancyk Emil, LafargeHolcim, Malogoszcz, Polsko platnost od : 20.07.2021
platnost do : 20.07.2026
Ing. Stuchlý Karel, Siemens Electric Machines Drásov s.r.o., Drásovplatnost od : 07.05.2020
platnost do : 07.05.2025
Ing. Suchomel Michal, ČEZ, a.s., Prahaplatnost od : 17.12.2010
platnost do : 17.12.2026
Ing. Sysel Petr, ČEZ a.s., JE Dukovany platnost od : 29.01.2018
platnost do : 29.01.2023
Szkadun Krzysztof, Arctic Paper s.a., Kostrzyn, Polskoplatnost od : 08.10.2021
platnost do : 08.10.2026
Ing. Šifalda Martin, ČEZ, a.s., JE Temelínplatnost od : 03.11.2021
platnost do : 03.11.2026
Ing. Šimon Stanislav, dif spol. s r.o., Bohumínplatnost od : 15.12.2020
platnost do : 15.12.2025
Šindelář Jan, ČEZ a.s., JE Dukovany platnost od : 29.01.2018
platnost do : 29.01.2023
Ing. Špelina Jan, Ing. Jan Špelina, Prahaplatnost od : 10.11.2014
platnost do : 10.11.2022
Ing. Štaffa Jiří, Siemens Electric Machines Drásov s.r.o., Drásovplatnost od : 07.05.2020
platnost do : 07.05.2025
Ing. Šulák Jakub, ČEZ, a.s., JE Dukovanyplatnost od : 03.11.2021
platnost do : 03.11.2026
Tomášek Jan, INELSEV Servis, s.r.o., Litvínovplatnost od : 12.01.2006
platnost do : 12.01.2027
Toporek Grzegorz, BATERO sp.j., Polskoplatnost od : 02.03.2020
platnost do : 02.03.2025
Tylš Tomáš, WIKOV MGI a.s., Hronovplatnost od : 29.01.2018
platnost do : 29.01.2023
Urtáns Jánis, Augstsprieguma Tīkls AS, Riga, Lotyšskoplatnost od : 19.05.2016
platnost do : 19.05.2026
Ing. Vilkovský Peter, DEXIS SLOVAKIA s.r.o., Vráble, Slovenskoplatnost od : 01.12.2021
platnost do : 01.12.2026
Wais Dariusz, SKF Polska s.a., Polskoplatnost od : 25.10.2019
platnost do : 25.10.2024
Wiegrzyk Zbigniew, Rybnik, Polskoplatnost od : 12.10.2018
platnost do : 12.10.2023
Wesolowski Lukasz, PREMA, s.a., Polskoplatnost od : 02.03.2020
platnost do : 02.03.2025
Wybacz Marcin, Arctic Paper s.a., Kostrzyn, Polskoplatnost od : 08.10.2021
platnost do : 08.10.2026
Zielinski Marcin, LafargeHolcim, Malogoszcz, Polsko platnost od : 20.07.2021
platnost do : 20.07.2026
Zíková Jana, Výzkumný a zkušební ústav, s.r.o., Plzeňplatnost od : 26.10.2016
platnost do : 26.10.2026
Zmuda Paweł , LafargeHolcim, Malogoszcz, Polsko platnost od : 20.07.2021
platnost do : 20.07.2026
Ing. Zwettler Oto, ARKO TECHNOLOGY, a.s., Brnoplatnost od : 19.11.2013
platnost do : 19.11.2026
Ing. Žárský Viktor, ŠKODA AUTO a.s., Mladá Boleslavplatnost od : 01.12.2017
platnost do : 01.12.2022
Žiemelis Armandas, ORLEN Lietuva, Mazeikiai District, Litvaplatnost od : 10.12.2010
platnost do : 10.12.2026

Poslední aktualizace seznamu byla provedena dne 30. června 2022.
Aktuální seznam osob certifikovaných v oborech Technické diagnostiky naleznete na stránkách ACM DTO CZ Ostrava - Držitelé certifikátů.